INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - darmowa energia
Zapraszamy do współpracy w zakresie: projektowania, montażu, uruchomienia i podłączenia do sieci energetycznej elektrowni fotowoltaicznych.
Wprowadzenie.
O tym, że bez prądu elektrycznego w swoim domu nie możemy się obejść, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pewne jest również to, że cena energii elektrycznej, jak co roku, będzie systematycznie wzrastać. Na te problemy mamy proste rozwiązanie - elektrownie fotowoltaiczne.
Dofinansowanie elektrowni fotowoltaicznych.
Obecnie możemy korzystać z różnorakich form wsparcia dla inwestorów planujących budowę własnej elektrowni. Każdy kto zainwestuje w elektrownie fotowoltaiczną może ubiegać się o dofinansowanie w kwocie 5000 złotych w ramach programu MÓJ PRĄD , a pozostały koszt odliczyć w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej, co znacznie skróci okres zwrotu inwestycji. Dodatkową zachętą jest też obniżenie stawki vat do 8% na budowę elektrowni fotowoltaicznych na budynkach gospodarczych, oraz na gruncie.
Jak to działa.
W dogodnym miejscu (na dachu twojego domu mieszkalnego, budynku gospodarczego lub w ogrodzie przydomowym) montujemy kilka paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne to urządzenia, które zamienią promienie słoneczne w prąd elektryczny.
Od czego zacząć.
Najpierw musisz oszacować ile energii elektrycznej zużywasz w czasie całego roku kalendarzowego. (czteroosobowa rodzina zużywa przeciętnie około 3000-5000kWh). Następnym krokiem jest dobranie odpowiedniej ilości paneli, które zapewnią produkcję właśnie takiej ilości energii elektrycznej.
Jak to działa.
Według aktualnej ustawy o odnawialnych źródłach energii, po wykonaniu elektrowni fotowoltaicznej (gwarantowana żywotność paneli to 25 lat) otrzymujesz protokół, który dostarczamy do najbliższego Zakładu Energetycznego. Zakład Energetyczny ma obowiązek za darmo w ciągu 30 dni wymienić twój stary licznik energii elektrycznej na nowoczesny licznik dwukierunkowy. W momencie kiedy ty jesteś w pracy a słońce świeci, prąd wyprodukowany przez twoją elektrownie, zużywany jest przez najbliższych odbiorców (czyli twoich sąsiadów), po powrocie do domu możesz 80% prądu oddanego do sieci prądu, lub więcej (dopłacając za niego) wykorzystać na potrzeby swojego gospodarstwa domowego. Odczyt licznika następuje zdalnie co 6 miesięcy, a na wykorzystanie wyprodukowanego prądu masz cały rok.
Ile to kosztuje.
Koszt zakupu i montażu takiej elektrowni (w zależności od aktualnej ceny euro, oraz wielkości elektrowni) to około 15-25 tysięcy złotych (netto), za to masz pewność, że nie jesteś uzależniony od wahań ceny energii elektryczne, a zwrot poniesionych nakładów otrzymasz po około 7 latach. Zamień stale rosnące, dożywotnie opłaty za energię elektryczną w ratę o stałej wielkości z perspektywą zakończenia spłaty po 7-8 latach.
Podsumowanie.
Inwestując około 20 tysięcy złotych (możliwość rozłożenia na bardzo atrakcyjne raty w PKO BP lub Banku Ochrony Środowiska - zamiast rachunków za energię elektryczną) otrzymujesz oszczędności rzędu 3-4 tys. złotych rocznie, (takich odsetek nie da Ci żaden bank). Po okresie amortyzacji elektrownia dalej produkuje energię elektryczną za darmo. Taka inwestycja jest całkowicie ekologiczna, w ten sposób przyczyniasz się do ochrony środowiska, ponieważ każda wyprodukowana kWh energii z OZE (odnawialnych źródeł energii) to mniej dwutlenku węgla w atmosferze.
ZAPRASZAMY TO CZYSTY ZYSK.
BO MĄDREGO GOSPODARZA POZNAĆ PO PANELACH FOTOWOLTAICZNYCH NA DACHU ! ! !